Bellissimo Vita Viva la Vida Loca

Bellissimo Vita (nádherný život) – to naše Belli prožívá. Belli je narozená ve stejný den, kdy odešla naše první fenečka Affra za duhový most. Ráda bych věřila, že ta psí dušička se pouze přestěhovala a v tělíčku Belli pokračuje její pouť na tomto světě :-).

Belli je velice milá a kamarádská fenka. Vyrůstala v panelákovém domě, kde se její živý temperament nemohl moc projevit. Nyní již bydlí v malém domečku na úpatí Beskyd a myslím si, že si to náramně užívá. V létě se vyhřívá na sluníčku, nebo se prohání po zahradě. Miluje dlouhé procházky a když se naskytne příležitost a něco se pohne, tak se v ní probudí to pravé lovecké srdíčko.

Výstavám Belli moc neholduje, a tak je bereme tzv. „s rezervou“.

Belli zvládá základní poslušnost “ v mezích povahy basenžíka“ a pilně trénuje dále.

Coursing (lov střapce) je disciplína, kterou miluje. Je zvláštní, že před startem se Belli jeví, že by si nejraději lehla někde na sluníčko a vyhřívala se, ale jakmile uslyší slovo „go“ stává se z ní lovec tělem i duší.

Na jaře 2022 jsme si k Belli pořídili Bef, aby měla možnost žít ve smečce. Zatím se zdá, že Bef se staví od počátku do pozice „alfy“ (uvidíme, co přinese čas). Belli o Bef pečuje – chudák, uhýbá z pelechu, ze slunečných míst, olizuje Bef, když je mokrá, neustále snáší její dovádění.

Jednou bude dobrou mámou.


Narozena: 20.12.2019 (druhorozená z pěti)

Barva: žíhaná

Výška: 39 cm

Strava: Barf

Rodokmen:

Matka: Amia Kimombo

Otec: Kwame Ekibondo

Fanconio syndrom: čistá

DNA PRA B/1 normal/čistá

Oči:

PRA čistá

PPM Iris – Iris

Trigen: ay/ay

Zuby: plnochrupá

Bonitace: 2021


Výstavy:

VD – KV Chržín 2021

VD – SV Dolní Morava 2021

V1 CAC NV BOS – NV Olomouc 2021

Coursing:

BKB Congo Cup Podmitrov 2022 – 1. místo, NEJ AMATÉR, BOS

plníme licenci